Než nastane krutá zima a sežere mě mamba...

By 9:00 , , , ,

Než nás nadobro opustí ty teplé sluneční paprsky.
Než nastane krutý podzim a následně i zima, se ještě naposledy chci ohřát. Vzpomínkami na léto. Protože ten podzim je fakt hroznej vopruz - kolikrát mám chuť se jen tak někde odplazit a obmotat se kolem topení jako had :D (teď si z toho dělám srandičky, ale z té zprávy o ztracené mambě zelené v Praze, mám normálně husinu :D Představa, že půjdu po ulice a někde na mě bafne, je pro mě smrtící - jen tak zaklepat kopyty a upadnout do nekonečného spánku! A co vy - bojíte se spíše hadů nebo pavouků?)


Ale teď zpět k tématu....Letos jsem o prázdninách stihla hned dvě dovolené - Turecko & Chorvatsko.
Pokud bych měla vybrat svoji vysněnou dovolenkovou destinaci, je to právě to Turecko, ke kterému mám obrovský vztah. Líbí se mi svou kulturou, architekturou. Moc ráda bych se tam podívala i do vnitrozemí - mimo veškerý ten luxus - za skutečným tureckým životem.

S příchodem října začínám pomalu uvažovat, kam se příští rok chci vydat, Jaké toulky zahraničím mě lákají.
A na prvním místě je určitě Paříž - protože je nádherná, romantická a kouzelná. Byla jsem tam už sice dvakrát, ale víte jak, s taťkou se to nepočítá :D Teď prahnu po hubanovi pod Ajfelkou a nějaké hezké sérii fotek u červené uličky :D Kvůli tomu si možná pořídit i boa a červenou rtěnku (no jo! Zase hledám důvod k nákupům)
Verona, Miláno - protože Itálii miluju. Verona je krásná (ano, opět jsem tam byla s našima a tudíž jsem si nemohla hrát na Romea & Julii :D ) a Miláno je prý ideální místo na nákupy. A mě nákupy chybí. Už pěkně dlouho jsem si neudělala pořádný nákupní maratón. Teď, když máme veškerý nábytek a výbavu bytu, zase konečně můžu slepičit a rozvíjet svoji povrchnost :D Juchuu!
Abu Dhabi - SAE jsou moji vysněnou destinací už pěkně dlouho. Mám slabost pro muslimskou kulturu a pořádnou dávku mimoevropské exotiky.

Pak taky plánuju dovolenou u Turka. Klidně i ve stejném hotelu jako letos, protože Side Breeze je láska♥ Ten prázdný bazén, baklava 3x denně, halva a nekonečné procházky mi chybí. Navíc mám pocit, že mě Turci milujou (jako všechny ženy :D), což ve mně budí pocit úžasnosti a jedinečnosti - na druhou stranu mám trošku strach, že mě nakonec Lukáš vymění za velblouda :D (Takové ty tradiční problémky)

V neposlední řadě bych hrozně ráda navštívila Mnichov, Salzburg, Vídeň ....Upřímně toho není málo. A pochybuju, že si svůj cestovní deníček odškrtám do posledního místa, nicméně i za polovinu toho všeho bych bala hrozně šťastná! :)
 A jaké jsou Vaše cestovní plány?

sukně - F&F, top - Lindex, boty - Primark, kabelka - Tally Weijl

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Páni, ty ses s tím nošením sukní v létě rozjela :P
  Já mám hady ráda, pavouky nesnáším ( a proto má moje sestra doma dvě tarantule:D ).. na druhou stranu, potkat někde jedovatého hada, tak to bych si teda předem rozmyslela, jak moc je mám ráda :D
  Náš nejbližší plán je o Vánocích do Dánska. A příští rok snad vyjde Island nebo Finsko :)

  OdpovědětVymazat
 2. Mě čeká ještě letos cestování. Mam za sebou Vídeň a Krakow, před sebou Bratislavu, Drážďany, Londýn a Wroclaw. Na příští rok mám v plánu Budapešť někdy přelom zima/jaro, Petrohrad v květnu, v létě bud cestování po Itálii nebo Balkane a na podzim Portugalsko. Šetřím ted všechny prachy na cestování 😊

  OdpovědětVymazat
 3. Z ty mamby si dělala srandu snad celá republika, na jednu stranu je to hrozný a na druhou stranu vtipný :D jinak bojím se víc pavouků.
  Navštívila jsem Vídeň a to několikrát a Mnichov, ten je krásný a doporučuji.

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat