Spousta emocí

By 13:07 , , , ,

Taky se vám občas stane, že ve vás zanechá nějaký film nebo seriál hrozně silné emoce? Že ve chvíli, kdy to skončí, jenom zíráte na plátno před sebou a nejste schopni slova? A během promítání několikrát odvrátíte zrak, dáte pauzu a cítíte, že se potřebujete nadechnout, uklidnit?
Mně se to moc často nestává. Řekla bych, že naposledy jsem se tak cítila několik let zpátky, když jsem se koukala na Requiem za sen. Znovu bych se ale už nepodívala. Na druhou stranu si myslím, že tento film by měl vidět každý. Jednou.

Podobné emoce se mi ale vrátily tento týden, kdy jsem úplně náhodou narazila na seriál PPříběh Služebnice. Sci-fi mě moc nebere, příběhy vymyšleného světa taky ne. Ale dala jsem tomu šanci. Ze zvědavosti. Z prvního dílu jsem byla sice dost špatná, ale zvědavost je zvědavost, a já teď nedočkavě čekám na nové díly druhé série. Svět, který se odehrává za pár let v Americe, kdy je lidstvo postiženo ekologickými katastrofami a neplodností. Dystopie, totalita. Američané se vrací zpátky k tradičním hodnotám - k víře v boha, k minulosti. Ale vzhledem k tomu, že nejsou schopni plodit vlastní děti, vysoko postaveným rodinám je svěřená služebnice - žena, která je plodná a jejím úkolem je, porodit dítě.  Se služebnou je zacházeno jako s otrokem, jako s neživou bytostí. Porodit a poslat ji jinam.

Seriál byl natočen podle knižní předlohy spisovatelky Margaret Atwood a já stále nedokážu pochopit, jak někdo, zvlášť žena, mohl něco takového vymyslet, napsat. Na druhou stranu, i když je celý tento děj vymyšlený, přece jenom na něm nějaký kousek pravdy je. Spatřujeme v něm hrozbu budoucnosti, ale zároveň i mnoho narážek na současnost, na minulost, na fanatickou víru v Boha, která je sice v dnešní době překonaná, ale zároveň odkazuje na hrůzy, které se v minulosti v křesťanství (a nejenom tam) odehrávaly. 

Teď jsem možná někoho trošku vydeptala, na druhou stranu si myslím, že zrovna tento seriál by se do podvědomí dostat měl, protože ho považuju za jeden z nejlepších seriálů dnešní doby.

Outfit
Hodinky - New Yorker, šperky - Aliexpress


čas na boty
kabátek + jeany + tílko - F&F, boty - čas na boty, kabelka - Aliexpress,
 A teď k nečemu veselejšímu. Kabátek jsem si pořizovala letos na jaře a pořád si nebyla jistá, jestli ho unosím. Ha, teď nenosím skoro žádný jiný. Je z F&F a perfektně se hodí na všechny ty jarní-letní dny, kdy s počasí nedokáže rozhodnout, jestli je spíše zima nebo teplo :) Jinak sehnat perfektně padnoucí jeany je skoro nadlidský výkon. Možná proto jsem už dospěla do fáze, když už mi nějaké klasické kalhoty sedí, tak si je raději koupím víckrát :D A tak jsem vlastně celou zimu a začátek jara chodila ve svých černých skinny jeans, které mám doma raději už čtvery :D Nicméně na jaro už to chtělo něco nového, a tak jsem sáhla po klasické modré barvě :) Boty jsou z časnaboty.cz  a jsou neskutečně pohodlné, takže určitě můžu doporučit :) A pokud byste chtěli vědět, jak je to tam s velikostí a objednáváním, mrkněte na Tento článek.

čas na boty

čas na boty

čas na boty


Outfit

outfit

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Wow, ten seriál zní zajímavě, ale u mě radši až po státnicích :D Jinak outfit se mi moc líbí, zvlášť ten kabátek :)

  Lucieswlife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci, určitě na to po státnicích koukni a dej vědět. Jsem zvědavá na tvůj názor :) a moc ti děkuji ❤️

   Vymazat
 2. Veľmi pekný kabátik, veľmi ti pristane :))

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 3. Já teda na seriál koukala, vydržela jsem asi prvních 5 dílů... nijak zvlášť se mi nelíbil :(

  OdpovědětVymazat