Mé šedočerné já

By 9:08 , ,

Jedna z věcí, co na jaru vyloženě miluju, jsou procházky. Mám už takový zvyk, že každý den se chodím někam projít a vyloženě si to užívám. Proto poslední dny, kdy se teploty pohybují okolo -10°C hrozně trpím. Cítím se být nevybouřená, "nevychozená" a každodenní povalování v peřinách není moje záliba. Jsem člověk, který pořád něco musí dělat, někde chodit, jinak jsem nervózní a prudérní jak orangutaní zadek. Jak tak nad sebou přemýšlím, nejsem moc povahově stabilní :D A žít se mnou musí být občas na "hození si to na půdě". Na druhou stranu zase vím, co mi pomáhá se uklidnit a dostat do pohody a zároveň se zbavit té potřeby někomu zakroutit krkem :D

Dřív jsem hodně četla, ale od nástupu na výšku, kdy člověk musel přelouskat stovky až tisíce stránek učebnic, zákonů a otázek, jsem si ke čtení vybudovala určitý odpor, a i když se pro nějakou knížku okamžitě nadchnu, po nějaké době mě to bavit přestane a raději se věnuju něčemu akčnějšímu, než je ležení u knížky. A tak ve většině případů skončím u uklízení nebo právě u procházek. 

Miluju, když se můžu toulat uličkami Prahy, prohlížet si místa, kde jsem byla minimálně stokrát, ale zároveň nacházet místa, které jsem doposud nikdy nenavštívila. Občas se zastavit, něco si vyfotit a pak se toulat dál. Uklidňuje mě to. Tyto chvíle jsou pro mě hrozně důležité, protože dokážu nejenom na nic nemyslet a vyčistit si hlavu, ale zároveň jsou to okamžiky, kdy si v hlavě srovnávám veškeré myšlenky a nikdo mě u toho neruší. Je to zvláštní, protože dřív jsem chození nesnášela. Všude jsem se vozila autem nebo utíkala na MHD a každý krok navíc mě otravoval. Ale od té doby, co žiju v Praze se z procházek stala moje závislost, protože můžete jít kamkoliv a vždycky třeba dojdete na úplně jiné místo. Protože každý den můžete nacházet místa, které jste doposud znali jenom podle názvu, protože tu je tolik možností. Což je vlastně jeden z důvodů, proč bych už nemohla žít na malém městě. Neměla bych dostatek prostoru na takové ty chvilky pro sebe.

boty - Primark
Kabát - F&F, boty + kalhoty + šála + kabelka - Primark

Jinak k outfitu bych řekla jen to, že byl focený, když NEBYLY TY BRUTÁLNÍ MRAZY, polovinu věcí mám z Primarku, protože jsem si uvědomila, že se mi nevyplácí investovat do drahého oblečení. Někdo preferuje značky, já značky neunosím. Pořád střídám různé styly, mění se mi postava, a tak si kupuju běžné oblečení v řetězcích, aby mi nebylo líto, že si něco na sebe vezmu jen párkrát. 
You Might Also Like

1 komentářů