Tipy na příjemné kavárny a burgerárny v Praze

By 9:15 ,

Neděle je sváteční a k neděli tak nějak patří i dobré jídlo, že jo. Vždyť nejčastěji se někam chodí právě na nedělní oběd. Proto mám pro vás jeden mňamózní článek, jehož napsání mě stálo opravdu veškerou pevnou vůli, kterou mám. Jinak bych dost určitě vystartovala k ledničce :D
Dneska bych vám hrozně ráda ukázala moje oblíbená místa v Praze, kde ráda posedím, zajdu si na nějaké to žrádýlko, kde se nebojím vzít rodiče nebo kamarádky:) Pražáci nejspíše některá místa znají, pro nepražáky je to tip, kam vyrazit až navštívíte naše hlavní město :)


Spižírna 1902
Místo, které mě učarovalo hlavně svým interiérem, protože jídelní lístek jsem prozatím nevyzkoušela - kromě limonády - a ta byla moc dobrá :)
Ve spižírně jsem byla jednou, vzala mě tam Anet z One blondie life, ale i tak můžu s určitostí říct, že se tam budu hrozně ráda vracet. I kdyby mi jejich strava nechutnala a měla jsem tam chodit jenom na kafe nebo limonádu s jahodama. Kavárna sídlí na Vinohradech (kousek od Coffee roomu - kousek od Jiřího z Poděbrad).

Cafefin
Tato kavárnička mě zaujala hlavně interiérem joo a taky tím, že lepší cheesecake jsem v životě neměla. Ani já ho tak dobrej neumím upéct, a to jsem si donedávna myslela, že jsem tomu přišla na kloub a máloco mě tak uchvátí jako můj cheesecake dvou barev. Na pití si téměř vždycky dávám chai latté a nikdy mě nezklamalo. Za to určitě stojí i salát s avokádem a granátovým jablkem či bahn mi s tofu (vietnamská bageta). Co mě trošku mrzí je, že obsluze to někdy dost dlouho trvá, ale ono se asi není čemu divit, když tam denně chodí taková kvanta lidí. Kavárnička sídlí přímo naproti zastávky metra Jiřího z Poděbrad.


Lucinka♥


Cacao
To jsem se tak nechala ukecat kámoškou a místo klasického Cafefinu se nechala zavést do Cacaa u Paládia (vedle Billy, u Celnice). Místo mě zaujalo hlavně svým obrovským výběrem, kdy jsem asi 20minut dumala, co si dát, protože rozhodování je fakt těžké. Bagetka caesar neměla chybu, takže za mě určitě palec nahoru. I když je Cacao v centru města, ceny jsou příjatelné :)
Burger želva
Miluju burgery a letos jsem se na Náplavce opravdu vyřádila, když jsem obešla polovinu žrádelních fesťáků hlavně kvůli burgerům. Na narozeninovou večeři jsem pak zvolila Burger želva na Žižkově (zastávka Biskupcova - kousek od Želivského) a propadla jsem burgerům se špenátem. Od té doby jsou všechny "hambáče", co doma dělám se špenátem. Želva je malinký podnik, který má příjemnou atmosféru, speciální pivko, suprový sortiment a hlavně jsou to ty nejlevnější burgery v Praze (hádám).Regal burger
Jednou jsem na ně narazila na žrádelním fesťáku a když jsem se k jejich stánku 3x vrátila, měla jsem jasno, že jednou je navštívím zas. Sídlí v OC Černý most, na Andělu nebo ve Fashion aréně. Jedná se o takové příjemné bistro s minimalistickým interiérem a bezkonkurečníma hranolkama :D Ale i burgery mají božské. 

You Might Also Like

8 komentářů

 1. Do Spižírny mě budeš muset někdy vzít :D Regal Burger jsme ochutnali na Čerňáku a fakt nebyl vůbec špatný.
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
 2. Tak z těchto podniků znám jenom Cacao, kde jsem ještě k tomu ani nebyla, a to jsem v Praze už třetím rokem. Měla bych to napravit! :D Děkuji za tvé tipy, hlavně to místo s nejlevnějšími burgery v Praze, Želvu, si hned píšu do mobilu :)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
 3. Neznám ani jeden podnik :D mám taková místa hrozně ráda, tak pokaždé uvídám tipy. :)

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
 4. Moc se mi líbí spizirna :) Vypadá to tam opravdu krásně :) A tobě to moc sluší, jako vždy! :)

  LITTLETHINGSFOREM

  OdpovědětVymazat
 5. Tyhle tipy se mi líbí, aspoň mám chuť objevovat nová místa. Horší na tom už je jenom to, že to čtu o půlnoci a ledničku mám od sebe vzdálenou 2 metry :D

  Pauline's Tiny World

  OdpovědětVymazat
 6. Až pojedu na výlet do Prahy, tak aspoň vím, co kde ochutnat :-)!

  OdpovědětVymazat
 7. Ničíš mě.:D čtu článek, ještě jsem nevečeřela a mám děsný hlad!:D. To jídlo áááá, mňam. Škoda, že se do Prahy téměř nedostanu. :)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat