To, že nosím růžovou, neznamená, že mám růžovej život

By 9:47 , , , ,

V každém životě se občas stane něco, co vás srazí na kolena. Co vám změní přístup k životu. Tak nějak prozřete a uvědomíte si, co je skutečně důležité.
Doposud jsem byla člověk, který se neustále za něčím hnal. Překonával překážky jednu za druhou bez ohledu na to, kolik zubů si vylámal a kolik kostí zlomil. Hledal smysl života v tom, dokázat něco víc, mít něco víc. Hnala jsem se za úspěchem, kariérou, za tím, abych měla zajímavý a pestrý život a uspokojila nejenom svoji touhu být tak nějak ve všem dobrá, ale abych i zajímavě vypadala. Nějak jsem si zapomněla uvědomovat, že dělat všechno, je někdy to samé jako nedělat nic. Zaměřit se na jedno a neuvědomit si, že skutečná podstata života tak nějak z lidského uvažování vymizela. 
Pamatuju si to jako dnes... 2 měsíce zpátky... Jeden telefonát a všechno se změnilo. A já začala na život pohlížet z trochu jiné stránky. Najednou jsem musela přehodnotit svoje priority, svoje zájmy a být tou silnou, co ji nic nezlomí. Tvářit se, že je život krásný, že je všechno v pohodě...a to, jestli v noci brečím do polštáře už byla moje soukromá věc, o které nikdo neměl vědět. 

Přiznávám, že poslední dobou jsem začala všechno řešit trošku jinak. Přestala jsem se za něčím hnát, přestala jsem se snažit každému ukázat, v čem jsem zrovna v této chvíli dobrá. Polevila jsem. Mít několik vysokoškolských titulů, statisíce na účtu a skříň plnou věcí a moct machrovat tím, jak se mám, je věc krásná, ale třeba takové zdraví si za nic z toho nekoupíte. Nikdo vám nevrátí mládí, nikdo vám nevrátí chvíle, které jste sice prožili, ale přes samé "povinnosti v hlavě", jste si je nestihli užít. Nikdy jsem nedokázala promarnit čas. Dělala jsem hromadu věcí najednou, byla zavalená nesmysly. Nedokázala se na nic těšit, protože mi v hlavě blikaly povinnosti a starosti. Ale tomu je tak nějak konec. Nenechám se rozházet neúspěchy, stejně jako nenechám povinnosti, aby mi braly ty krásné okamžiky v životě, které zažívám. A tak nějak jsem se rozhodla, že je na čase začít dělat nic. Na chvíli. Zatímco jsem lítala do práce i během toho, co jsem dojížděla na výuku do školy, posledních pár dnů před zkouškama brala pracovní akce, a pak jsem vyčerpáním usínala nad zákony, ale věděla jsem, že spánek je pro slabochy a já musím makat, teď si dávám nějakou dobu pohov. Pohov, kdy budu sedět s nohama na stole, popíjet kafe a čist knihu. Protože já už nevím, co je to kniha. Koukat na filmy a nabírat síly a psychickou pohodu. Nabírat síly na to, aby jednou všechno dobře dopadlo :) A já se mohla dále rozhodovat podle svého, co se životem :)

bunda - F&F, kalhoty + tričko - New Yorker, kabelka - C&A, boty - Baťa

Co se týče outfitu, všechny tyto kousky jsou v mém šatníku nové a velmi oblíbené :) Bundička je z podzimní kolekce F&F a i když je růžová, miluju ji :)

You Might Also Like

7 komentářů

 1. je super, že si sa rozhodla užívať si prítomnosť a zaujímať sa viac o seba. Prajem ti veľa šťastia a čo sa týka outfitu si nádherná, bundička TOP ♥

  OdpovědětVymazat
 2. Někdy je fajn vypnout.:)
  Růžová ti sluší a všechny kousky se mi moc líbí.

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 3. Ta růžová ti neskutečně sluší! a jen si koukej pořádně odpočinout a spánek je důležitý :P

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
 4. Super článek. Já jsem dřív mívala taky takovej pocit, protože jsem často dělávala to NIC a přišlo mi, že strašně mrhám časem a jsem líná. No, poté, co jsem dva roky po sobě skončila dvakrát v nemocnici si to už nemyslím :D. Prostě si užívám to nicnedělání a zpomalení. Se to holt neposere, žejo.

  OdpovědětVymazat
 5. Fajn článek! Já jsem taky taková, než si uvědomím, že si ten život vlastně nakonec vůbec neužívám a teď se snažím hodně odpočívat, protože to právě odnáší i zdraví. Jinak ta bundička je krásná! Moc ti to sluší. BEAUTYPUSINKA

  OdpovědětVymazat
 6. Krásný outfit! Takhle krásně bílé botičky jsem měla pouze první týden a od té doby už takhle bílý nikdy nebudou :-D

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
 7. Moc hezky napsaný článek a upřímný. Dnešní doba je taková. Člověk si málokdy uvědomí, co je opravdu důležité! Bundicka je nádherná a růžová ti moc sluší :)

  LITTLETHINGSFOREM

  OdpovědětVymazat