Milujeme prosecco (a hambáče)

By 11:00

Krásný začátek týdne! :)

Doufám, že jste si slunečný víkend náležitě užili :) My jsme v sobotu zamířili na den otevřených dveří Českého rozhlasu. Drahá polovička mi chtěla ukázat, kde pracuje, pochlubit se, jak to tam vypadá, a tak jsem vyfasovala kartičku s nápisem "HOST", obojek na krk a už jsem utíkala za tou svoji Zelenou vlnou (Luk totiž dělá na Českém rozhlase Zelenou vlnu - pořad o dopravě). 
Výhodu jsem měla v tom, že zatímco všichni měli průvodce, který jim ukazoval jen některé části rádia, já se dostala úplně všude - třeba na terasu plnou květin, vyhlídku nebo na záchodek pro zaměstnance :D :D (splněnej sen, noo).
Já vám řeknu, že to rádio je tak obrovské, že zatímco v Ostravě když jsem denně nachodila 10tis kroků, tak jsem mohla slavit, protože jsem musela obejít celé město, tady se 10tis. kroků nachodí jenom po těch chodbách.


Po prohlídce jsme zamířili směr Vinohrady, ve kterých jsem do té doby nikdy nebyla..a najednou jsme stáli uprostřed parku, kde byly hromady lidí posedávajíc na dekách, popíjejíc alkohol a poslouchajíc hudbu. Ze začátku (jsme jak duo krtek & krtčice - já bez brýlí nevidím, on zas nevidí s brýlemi) jsme si mysleli, že je to nějaká hipsterská akce s nějakou hipsterskou kapelou a jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že to je Tomáš Klus a my se dostali na nějaký venkovní festival - Milujeme prosecco...


Proseccu jsme se raději vyhýbali, protože den předem naše každodenní flaška červeného vína/piva/avanti skončila uprostřed světle šedého koberce, což byl tak trošku signál pro to, že aspoň jeden den alkohol vynecháme (na to drhnutí skvrn jsem musela být čilá) :D Navíc na pití alkoholu na slunku jsem už trochu stará :D pamatuji si, že 3 roky zpět jsem v Turecku potkala kámoše, ten mě pozval na den do jejich super luxusního hotelu a já pak celou cestu zpátky do našeho hotelu umírala, hýkala a můj vlastní taťka mě musel podpírat a držet, abych nevypadla z otevřeného okna autobusu :D A to jsem byla tehdy ještě mladá a v nejlepší kondici :D Tímto Raďase zdravím! :)


Na fesťák jsme dorazili šíleně hladoví, což se pak samozřejmě projevilo na tom, že jsme vykoupili snad všechny stánky s jídlem :D a celých 20 kupónků prožrali :D (ani jedno víno, ani jedno nealko :D jenom hlavní chody a zmrzka :D). A co jsme si teda dali? Jako předkrm jsme si zobli mísu prosciutta, sýrů a oliv. Ty olivy byly bezkonkurenční! 


Následoval Lukův hamburger a můj grilovaný hermelín s chlebem (bože, ujíždím na klasickém chlebu - tak moc, že touha ho posnídat skončila krvavou lázní a obří dírou v prstu, na kterém mi už nejspíš zůstane jizva..aneb lekce krájení chleba bych dávat nemohla :D ). Ten hermelín prostě neměl chybu! Byl přesně podle mých představ. Po státnicích jsme si v Side street v Olomouci dala grilovaný hermelín se saláten a natolik se mi to zprotivilo, že jsem od té doby nemohla sýr ani vidět. Takže pokud vám můžu poradit podnik, kterému se vyhýbat, tak je to právě tento Grill & Bar na Kapucínské ulici v Olomouci (Side Street)
Posledním hlavním chodem byl hambáč - nevím proč, ale od River food Festivalu jsem na hambáče nějaká zatížená a pořád mám na ně chuť. I když normálně bych se hovězího ani netkla :D (leda tak v domácích lazaních, které si sama udělám). Jaké bylo maso vlastně ani moc nevím. K tomu jsem se nějak nedostala. Hambáč byl totiž tak hrozně dobrý, že tak nějak skončil v hrozně nažraném Lukovi, který mi tvrdil, že do sebe nenasouká už ani sousto..a hle, hambáč byl pryč...prý mu ho ale ukradla a snědla veverka :D tak těžko říct, jak to vlastně bylo :D :D
Pokud víte o nějaké dobré Burgerárně v Praze, napište mi ji prosím do komentářů..už zas chytám slinu :D 


Příjemným zpestřením bylo i setkání s Adri z blogu somethingsometimes.cz, se kterou jsme si udělaly i fotku a vzájemně se i pochválily - já ji vlasy♥ a ona mě rtěnku :D No co..typické slépky :D :D Naše doprovody z toho našeho slepičení určitě měli ohromnou radost :D (ticho tam, pánové)


Musím vám říct, že trajdání po městě, nalezání zajímavých míst a akcí je jednou z věcí, co na Praze naprosto miluju. Je to tu jiné. Pořád to tu žije a moje akční dušička si to užívá. Otázkou jenom je, zda si to užívá i stav účtu a obvod mého pasu/zadku :D :D

You Might Also Like

4 komentářů