Outfit 9.9 Is it okay to be sad at Christmas time?

By 12:21 , , , , ,

Vánoce, Vánoce, všude samé Vánoce...
kam se hnete, tam potkáte nějakou veselící se rodinu, po zapnutí instagramu na Vás vybafne spousta fotek dárků, stromečků a veselých rodinných fotografií. "Jak si užíváš vánoční pohodu?"
Nijak zvlášť. Přiznávám, že poslední dva, tři roky, to je pro mě hodně smutné období, protože i když bych strašně moc chtěla, jsou věci, přes které se jen tak nepřenesu.Jako malá jsem si poslední týden roku hrozně užívala. Dárky, rodinná setkání, hromada jídla, přespávačky s bratránkem, ohňostroje, spousta volného času, koukání na pohádky. Milovala jsem to. V pubertě mi zase rodinné Vánoce přišly jako "hroznej opruz". Proč musím hnít doma, když můžu pařit s kámošema?
Teď, ve svých 25letech bych všechen ten čas nejraději vrátila zpátky. To, že vám něco hrozně moc chybí, si uvědomíte, až když to nemáte..a mít nemůžete. Chybí mi rodina. Ta, která už bohužel není. Ta, která fungovala, ale už nefunguje. Ta, které jsem si dostatečně neužívala, když jsem ji měla. 
Já vím, takový je život, nikdo tu nejsme navždy..nic netrvá věčně...ale některé věci by mohly být napořád...

Můžete na svou rodinu nadávat jakkoliv, můžete mít na ni různé názory, každá rodina má něco - své černé ovce, ale nikdy nepopřete fakt, že ti nejbližší tu pro vás vždycky budou. Ať se děje cokoliv. Ať uděláte cokoliv. Nezavrhnou vás. Nerozejdete se. Neztratíte s nimi kontakt tak snadno, jak s kýmkoliv jiným. Přátelé přicházejí a odcházejí, přítel/přítelkyně vás klidně můžou vyměnit za někoho jiného, ale rodina tu je napořád!
A čím jsem starší, tím víc si to tak nějak uvědomuji a začínám chápat věci, které jsem dřív nechápala. Měním názory na to, u čeho jsem si říkala "NIKDY"..a už teď vím, že ty příští Vánoce bych chtěla strávit úplně jinak..
Važte si svoji rodiny, dokud ji máte, protože jednou přijde den, kdy si uvědomíte, o co jste přišli...

Svetr - Takko, kozačky - ??? (Polský Těšín), kabelka - C&A, tílko - New Yorker, kalhoty - SinsayFotky v kabátu vám tu dávat nebudu - kabáty mám dva a byla by to hrozná nuda :D Navíc tento svetr je takový chlupáč, že se dá dost v pohodě nosit jen tak - bez nějaké další vrstvy. Stačí doplnit šálou. Největší zima mi je vždycky na nohy - takže mě teď čeká několik měsíců pravidelného nošení kozaček - čím vyšší tím lepší :) Po dlouhé době jsem zase vyvětrala rifle - ale co si budeme, na černé kalhoty s vysokým pasem nemají :)


Náramek - Orsay

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Kabelka super a svetr top! :) Miluju tvoje články a tvůj smysl pro humor a těšim se na další článek. S tímhle článkem s tebou musím souhlasit, rodina je vždycky nejdůležitější ❤ Měj se pohadkově

    OdpovědětVymazat