Photodiary 1.8 Happy Easter, Prague!

By 15:17

Jak nejlépe strávit Velikonoce? Výletováním.
A tak jsme jeli výletovat - stejně jako před Vánoci, i teď jsme si vybrali jako naši cílovou destinaci Prahu.
Proč? Protože Zoo.
Asi jste si už stihli všimnout, že jsem na zvířata hrozně zatížená a zatímco mateřský pud u mě příliš nehrozí, nad zlomenou pacičkou zvířátka, jsem schopna probrečet hodiny...:(


Do Prahy jsme se vydali s přítelem a jeho rodiči. V pátek jsme měli na programu velké výletování po památkách, ale počasí se rozhodlo stávkovat, a tak jsme se raději vydali do obchoďáku, kde jsme sice nic nekoupili, ale nachodili tolik kilometrů, že náš krokoměr z toho málem chytl infarkt :D Takové chvíle jsou jako zrocené pro to, si jít udělat radost do velice zdravého McDonaldu, že jo :D #TortilovíKrálové

Není větší romantiky, než romantickej oběd v parku na sluníčku se skvělou společností
Pokud čekáte, že se v tomto článku objeví nějaké vrcholné foodporno, asi vás zklamu - s přicházejícím létem a hubnutím do plavek, nás přemohla chuť na langoše, mekáče, zmrzliny, cibulové kroužky (když se rozdávala pevná vůle a cit pro hubnutí, nejspíš jsem někdo ležkala), čehož jsme poslední den začali celkem litovat, a tak jsme zabrousili na salát:) Od toho dne jsem na těch salátech totálně závislá!

Ale v Mark&Spencer mají úžasnou kávu ♥
V sobotu ráno, po vydatné snídani o třech chodech jsme se rozhodli navštívit Zoo, ale déšť se rozhodl naše plány zničit, a tak jsme dopoledne strávili menším šopováním v centru. Ještě že tak - jinak bychom nikdy nesehnaly tak úžasné kousky jako moje nové baleríny Mango, vesto-cardigan (brzo bude outfitový článek) nebo přítelovu jarní bundu ze Zary. Ať žijou obchody a kolekce oblečení, které se do našeho Moravskoslezského/Olo kraje nedostanou. Ach jo!

Ano, je to tak, koupila jsem si tenisky :D a nejroztomilejší sluchátka
Po obědě se ale vyjasnilo, a tak jsme zamířili směr zvířátka a u každého pavilonu s něčím roztomilým jsme hodinu juchali. Jéé..opička...jééé, prase...jééé, nosál...jééé, klokánek králičí...jéééé... Asi se vždycky nechováme zrovna dospěle a seriozně, ale jsem ráda, že v té moji infantilnosti nejsem sama, ale mám plnou podporu přítele, který je stejně ujetý jako já. A tak jsme si zašli na půlhodinový pokec se surikatama.

Jak čumí! Nečum!

:D Jen tak stát a počumovat
Ostrov lemurů neměl chybu - tyto roztomilé opičky se lidí nebojí, a tak kolem nás skákaly jako by se nechumelilo! (s letošním aprílovým počasím bych se ani nedivila, kdyby chumelit začalo)


Jen tak se podrbat...

Padá opice, něco si přej
No co, žeru, bejby!Pražskou ZOO vám vřele doporučuji! Je úžasná! Spolu se Zlínem patří k nejhezčím!
Má "dvě patra" - a pokud můžu poradit, začněte tím spodním - je daleko krásnější a pavilóny jsou blíže u sebe. Vrchní patro je hodně roztahané a navíc tam mnoho zvířat vůbec nebylo! (asi šli koledovat, když byly ty Velikonoce)
Ač jsme na celou prohlídku měli asi 4,5 hodiny a nikde jsme se převelice nezdržovali, celé jsme to projít nestihli! (HAHA, vynechali jsme pavilón hadů...jaká škoda...to zamrzí..:D) Takže příště jedeme na celodenní výlet! Slyšíš muži? 


Jéé..prase divoké Franta :D

Poslední den jsme se dali na obhlídku velikonočního centra - bylo tak krásné počasí, že by byl hřích toho nevyužít. Jediné, co mě trošku děsilo, byly ty všudypřítomné davy. Ono když se při cestě na Karlův most zaseknete na půl hodiny v davu, necítíte se zrovna nejlépe s ohledem na události posledních měsíců. Ačkoliv nejsem žádná hysterka, která by neustále vyšilovala, vyhýbala se zahraničí a umírala strachy, ale spíše ke všemu přistupuji s heslem "co se má stát, se stane!", i tak mi to bylo trošku nepříjemné.
Dost živě jsem si totiž dokázala představit, jaká by se strhla panika, kdyby někdo zařval/udělal něco nevhodného. Zvlášť když byly ty Velikonoce.
Za tři dny v Praze jsme nachodili přes 40 km, takže si asi dokážete představit, jak jsme se v pondělí a ještě i v úterý cítili. Tak trochu doufám, že spánkový a únavový deficit doženu o víkendu:)

Velikonoční vaječina v galerii Myslbek :)

Ze života divoké zvěře..
Takové to romantické krmení labutí, kdy jim házíte nějakou speciální pizza placku z Paladia, ale je tak "chutná", že ji nežere ani holub ani labuť :D Rada na závěr: nikdy si v Praze nenasazujte na hlavu šátek! Když v pátek začalo pršet a já si zapomněla deštník, chtěla jsem to šikovně vyřešit pomocí šátku. Tolik kritických, nechápavých a nenávistných pohledů jsem snad ještě nezažila. Copak vypadám nebezpečně? Zrzavé vlasy, minisukně, pleť bílá jak Sněhurka a přítel se mnou chodící za ručičku, nejsou zrovna známky nějakého "afrického/asijského" původu.


Shrnutí za závěr? Nejlepší Velikonoce, které jsem kdy zažila. Ani na chvilku nebyl čas se nudit.. celé tři dny jsme využili na maximum, ale i tak jsme toho spoustu nestihli. Tak například muzeum voskových figurín, erotické muzeum (které nám bylo doporučeno jako velmi zdařilé), muzeum mučení či Karlštejn.... Tak zase příště! Až odevzdám diplomku, jedeme na třetí kolo toulek po našem hlavním městě:)

A co vaše Velikonoce?

You Might Also Like

17 komentářů

 1. Káťa typická muslimka :D jojo, to zní moc pravděpodobně :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D právě...a hlavně muslimka s bombou pod tričkem :D

   Vymazat
 2. Týjo, tak ty chceš vymyslet řešení jak nemoknout a schytáš to takhle :D Lidi jsou blázni.
  Ty baleríny jsou božský, asi jsem se zamilovala ♥
  40 km no to je paráda :)

  OdpovědětVymazat
 3. nevím jestli to máš ráda, nebo ne, ale musím napsat, že jste sladcí;) MOC vám to sluší i to výletování. Btw. ty sluchátka jsou perfektní, k jaru a zamilovanosti se to hodí <3

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé..děkujeme:) Jasně, že to mám ráda :D Mám ráda veškerá hezká slova! Takže moc děkuji:)

   Vymazat
 4. Krásné fotky, to musel být opravdu super výlet :) Také bych se ráda letos zase podívala do pražské ZOO a i ty muzea vypadají zajímavě :D

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné botky z Manga, plánuji koupit podobné. Překvapivě, o Velikonocích jsem navšívila ZOO také :)


  Poshlife

  OdpovědětVymazat
 6. ty botičky z Manga jsou super :) moc vám to spolu sluší :)
  in love with Esprit

  OdpovědětVymazat
 7. To muselo byt uzasnee! Fotky zviratek jsou supr tupr :)

  OdpovědětVymazat
 8. Super článek! Opravdu jsem se pobavila, nejvíc u pizza placky a muslimky :-D!! Jo a ty botky z první fotky jsou super!

  OdpovědětVymazat
 9. Také jsme byli o velikonocích v ZOO :) moc se mi líbí ta šála, krásně outfit rozsvítila :) Mary Magdalene

  OdpovědětVymazat
 10. Moc všem děkuji:) K odepisování jsem se bohužel dostala až ted.

  OdpovědětVymazat
 11. Je vidět, že jste si to v Praze moc užili!! Nejlepší je samozřejmě surikata..:D

  OdpovědětVymazat