..Novodobá zbraň hromadného ničení...aneb letní slevy útočí...

By 21:45


Letní slevy...všude, kam se podíváme jsou letní slevy!

Věci, které jsou zlevněné o 30%, 50% či dokonce 70%!!! Sukně za dvě stovky, tílko za stovku, kraťásky za dvěstěpade, báječné šaty, které by se mohly hodit na ples jen za čtyřista...tož nekup to.. A co teprve ta krásná kabelka, která je z tisícovky zlevněná za 300 či ty perfektní naušnice, u kterých je cena 249 přeškrtnutá a místo ní je napsáno 30Kč..


Kam se podíváte, tam jsou slevy! Obchody New Yorker, Orsay, Reserved, Terranova, Takko… lákají na barevné cedule s vysokými dvojmístnými čísly, za kterými stojí "%" a velký nápis SALE!! 
Na první pohled se zdá, že jste se objevily v ráji, ale s každým dalším pohledem na barevnou dvoumístnou číslici s %, si čím dál tím víc začínáte uvědomovat, že spíše než v nebi, se právě teď smažíte v pekle. Cenovka u naprosto perfektních kraťásků vám medově šeptá do ouška "Kup si mě. Jsem ve slevě!“… a vy svádíte ukrutný vnitřní boj, u kterého není až do poslední chvíle jasné, zda vyhraje ďábel ve vaší hlavě nebo vlastní rozum a pevná vůle :)

Určitě to všechny znáte. Vkročíte do nákupního centra s úmyslem si koupit neperlivou vodu v Albertovi a odcházíte o 4 hodiny později s nulovým zůstatkem na účtu a ověšené 10 taškami různých značek a velikostí. Ach ta radost! Tolik báječných kousků za tak báječné ceny. Tričko s krajkou za 79? To byl kup století! Něco tak výhodného jste tam přece nemohly nechat, tak jste si ho raději pořídily hned ve 3 barvách. No co, černá je klasika, zelená bude krásně kontrastovat s opálením a fialová by se mohla hodit k těm novým bílým kraťáskům za 149, které jsou možná příliš těsné, ale to nevadí. Však co, stejně máte v plánu dát nějaké to kilčo dolů. A představa, že je v obchodě necháte za tak příznivou cenu, aby si je koupil někdo jiný? NEMYSLITELNÉ!!
V hlavě vám naskakuje hromada různých kombinací, které k sobě zaručeně půjdou, a už si představujete, jak v nových šatech popíjíte drink v baru a chlapi na vás smyslně mrkají. Ááách..

Jenže jenom co přijedete domů a otevřete skříň, vyvalí se na vás nemalý náklad oblečení, které se už zkrátka do skříně nevejde a vy, pod tíhou těchto báječných kousků (které jsou taky ukořistěné v letních slevách) marně přemýšlíte, jak ze své normální skříně, udělat skříň nafukovací. 
V této fázi povětšinou přichází i výčitky svědomí. Opravdu jsem si měla tuto košili kupovat, i když košile nenosím?? Udělala jsem dobře, že jsem si koupila tuto červenou mini, i když trpím depresemi ze svých tlustých stehen?? A není pátá černá kabelka trochu moc??? 
Poté, co samy sebe ujistíte, že jste s nákupy udělaly dobře, a že opravdu všechno nezbytně nutně potřebujete, přichází další zkouška. Rodiče popř. kámoši. Nadšené, že na sobě máte opravdový poklad, nekráčíte za mamkou/jiným spolubydlícím a čekáte minimálně hodinovou chválu na účet perfektního šedivého svetru, jenže mnohdy se dočkáte pouze reakcí typu "Takové tričko už máš, ne?" "Ty máš něco nového?" "Toto jako opravdu plánuješ nosit?", a veškeré vaše nadšení je rázem fuč.

Po proslovu ostatních a pohledu na stav účtu/do peněženky teprve přijde opravdové vystřízlivění z nákupní radosti a vy s výčitkami přemýšlíte nad tím, zda byste se z těch nákupů neměly jít léčit.

No nic, stalo se, takovou chybu už víckrát neuděláte. Od teď začínáte šetřit! 
Žádné obleční, žádná kosmetika, žádné kabelky…jenže pak se nějakou úplnou náhodou dostanete do obchoďáku..a celé to nákupní šílenství začíná nanovo.

Ať chcete nebo nechcete, slevy si Vás chytí a nepustí, a tak nezbývá nic jiného, než se smířit s faktem, že ušetřené miliony na účtu mít nikdy nebudete....


You Might Also Like

0 komentářů